S a többi...
A 6 és 12 év közötti gyermekek július 6-a és augusztus 14-e között, öt héten át vehettek részt programokon, sok élménnyel és ismerettel gazdagodhattak. A tábor évről évre népszerűbb. Idén, minden turnusban, harminc fölött volt a létszám. Voltak, akik a vakáció több hetére is ezt az elfoglaltságot választották.
A gyerekek reggel, szüleikkel érkeztek a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányságra, ahonnan busszal, kisbuszokkal utaztak Doboz-Szanazugba, a rendőrség üdülőjébe. A délutáni programok után, a főkapitányságra érkeztek vissza, így a szülők munkaidejük végén, együtt indulhattak haza gyermekükkel. A szanazugi üdülőben, minden adott volt a kikapcsolódáshoz: két medence, játszótér, focipálya, kosárlabdapalánk, csocsó- és pingpongasztal várta a táborozókat. A strandolás idén is a legnépszerűbb programok közé tartozott, de a szervezők gondoskodtak róla, hogy minden napra jusson valami különleges.
A bűnmegelőzési és baleset-megelőzési szakemberek játékos feladatokon keresztül tanították meg a gyerekeknek a biztonságos közlekedés és a bűnmegelőzés szabályait, tudnivalóit. A gyerekek testközelből is megismerhették a rendőrök munkáját, rendőrautó- és rendőrmotor-bemutatón vehettek részt. A rendőrség szolgálati kutyáival különösen nagy élmény volt a találkozás. A büntetés-végrehajtás munkatársai rabszállító buszt is elvittek a táborba, amelyet a gyerekek kívül-belül megnézhettek.
A Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány munkatársai is ellátogattak a gyermekekhez. A szakemberek a koraszülöttek ellátására és szállítására használt mentőautóval érkeztek, amit megmutattak a gyerekeknek, és arról is meséltek nekik, milyen feladatot látnak el vele. A táborozók viszonzásképpen plüssfigurákat gyűjtöttek össze és ajándékoztak a kórházi ellátásra szoruló kis betegeknek.
A táborban, a kézműveskedésre is jutott idő, a gyerekek többek között agyagedényeket és más kézműves alkotásokat készítettek. Minden héten szerveztek kirándulást is, így a táborozók alpaka farmra, moziba és múzeumba is ellátogattak.
A nyári élményekhez a finomságok is hozzátartoztak. Ebéd után, rendszeresen valamilyen édesség várta a gyerekeket, palacsinta, fagylalt, dinnye vagy főtt kukorica tette még vidámabbá a napokat.
Az öt tábori hét alatt több, mint száz gyermek vett részt a programokon. A turnusok péntekenként, ajándék és oklevél átadásával zárultak, így a kicsik és nagyok az élmények mellett, kis emlékkel térhettek haza. A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság számára a nyári tábor megszervezése nemcsak a gyermekek tartalmas vakációjáról szól. A kezdeményezés olyan támogatást is jelent a rendőrségen dolgozó szülőknek, amely megkönnyíti a nyári szünet alatti gyermekfelügyelet megoldását. (Forrás: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
Kép1-4: Képek a doboz-szanazugi nyári táborból. Képek: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.




