S a többi...
Rendkívül látványosak az életnagyságú állatrekonstrukciók, melyek mozognak és hangot adnak. Egy mamut a Móra parkban, a múzeum előtt fogadja majd a vendégeket. Az épületben, a többi között mamutkölyök, barlangi medve, barlangi oroszlán rekonstrukciója látható.
A Móra-múzeumban, május elejétől látogatható A jégkori ember című tárlat, melyen franciaországi és hazai lelőhelyeken talált, 10-40 ezer évvel ezelőtti tárgyakat mutat be. Többek között pattintott kőeszközöket, rénszarvas- és jávorszarvas-csontból készült tárgyakat. A látogatók megismerhetik a neandervölgyi emberek temetkezési szokásait, a jégkorban élők hétköznapjait, szokásait. Egy sátor-rekonstrukció segítségével bemutatják, milyen körülmények között laktak elődeink, sok tízezer évvel ezelőtt. A tárlaton kiemelt a művészet. A Vénusz- és állat-szobrocskák mellett, az Altamira-barlang titkaiba is betekinthetnek az érdeklődők. Kiderülnek a barlang felfedezésének körülményei, megismerhetik a falakon megtalált festmények hátterét, értelmezését.
A Múzeumok Éjszakáján, újabb egységgel bővült a tárlat, melyen eredeti, jégkorszakból származó csontokat, csontvázakat mutatnak be. A közönség láthat például óriásszarvast és óriás övesállatot, barlangi hiéna csontvázat, kardfogú tigris- és barlangi oroszlán-koponyát is. Mindemellett interaktív módon ismerkedhetnek meg a jégkorszak világával, például a jégkorszak hőmérsékletét saját testükön érezhetik. A kiállítást eddig több, mint 12 ezer érdeklődő tekintette meg. A múzeumban szombatonként meghosszabbított nyitvatartással, este 8 óráig fogadják a vendégeket, és hétvégente, ajándék tárlatvezetéseket is szerveznek. (Forrás: MTI)
Kép1: A Móra Ferenc Múzeum, Szegeden. Kép forrása: Móra Ferenc Múzeum
Kép2-3: Képek a Móra Ferenc Múzeum kiállításáról. Képek forrása: moramuzeum.hu
![]() | ![]() |
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.