Közéleti tények
A fiatal 2000. május 28-án, egyedül végezte bajai külterületi tanyán, a rábízott munkákat. Napközben, szokása szerint, a közeli dűlőúton dohányozott, ahol felfigyelt az arra kerékpározó, számára ismeretlen, 10 éves fiúra. A fiatalkorú férfi hirtelen ötlettől vezérelve, leszólította a nála jóval gyengébb fizikumú gyermeket és segítségkérés címén, a tanyára csalta. Ott váratlanul rátámadt és egy késszerű eszközzel, különös kegyetlenséggel megölte a fiút. A bűncselekmény nyomait eltüntette, a holttestet egy betonozásra előkészített helyiség homokos aljzatába rejtette, majd néhány nappal később, lebetonozta.
Az ügyészség az elkövetéskor fiatalkorú férfit tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel vádolja, fegyházbüntetés kiszabását indítványozza, és a nyomozás során felmerült több, mint 13 millió forint bűnügyi költség megfizetésére is kötelezné.
A letartóztatásban lévő férfi bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt.
Az Országgyűlés 2024 decemberében, szigorította a Büntető törvénykönyv elévülési szabályait, így 2025. január 1-jétől az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmények - függetlenül attól, hogy azokat felnőtt korúak vagy fiatalkorúak követték el - soha nem évülnek el.
A korábbi szabályozás szerint, a bűncselekmény elkövetésekor 16. évét be nem töltött fiatal esetében, a bűncselekmény a kiszabható legmagasabb szabadságvesztés időtartama, azaz 15 év után elévült. A változtatást Till Tamás ügyének nyilvánosságra kerülése után fogadta el a parlament, mert a 2024-ben letartóztatott, feltételezett gyilkos a tett elkövetésekor még kiskorú volt, így egyes jogértelmezések szerint, az elévülés miatt nem büntethető. (Forrás: MTI)
Kép1: A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség többszörösen minősülő emberölés bűntette miatt vádat emelt a sokáig eltűntként keresett kisfiú ügyében, akit egy fiatalkorú ölt meg különös kegyetlenséggel. A képen a főügyészség épülete, Kecskeméten. Kép forrása: Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség
Kép2-3: Az aljzatbetont feltörve találták meg a rendőrök a gyermek holttestét, a bajai tanyán, 2024. június 30-án. Képek forrása: Police.hu
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.



