Címlap
A malomban nincs unalom – visszarepítik a látogatóinkat a folyószabályozások előtti korba, és bemutatják a vízimalmok világát. A szerkezetek elterjedése országosan, de a Körös-vidéken is olyan nagy volt, amelyet ma már szinte elképzelhetetlen.
A szomjas múlt – Gyulán, ha megnyitjuk a vízcsapot, jó minőségű ivóvízhez jutunk, de az ivóvíz hiánya, a szennyezett víz okozta járványok a múltban város lakóit is sújtották. A látogatók megismerhetik a különleges történelmi utat, mely a lápi kúttól a csapvízig vezetett.
Ügyes vízügyes – a töltéskerülők, gátőrök mestersége már több mint másfél évszázados múltra tekint vissza. A Gátrendőri törvény 1871-ben jött létre, de meghozatala előtt már a gátőri intézmény működött. A természetben élő gátőrnek, csatornaőrnek mindenkor meg kell vívnia a harcát az időjárással, őrködni kell a vizek és a védművek fölött.
Aquatherapia – 1887-ben létesítette Popp Alajos a fürdőt, melyben most a Tájvízház múzeum található. Az alapító jól tudta, hogy a víz oldó, levezető és erősítő hatást gyakorol a szervezetre, a tisztálkodás mellett gyógyításra is alkalmas. Hogy milyen gyógymódokat alkalmaztak elődeink, medenceterekben derül fény.
Oraculum miraculum - mit tartogat a rejtelmes, sejtelmes jövő? Ha kétségei vannak jövőjét illetően, Ici pici jósdájában talán válaszra talál.
A felhők felett és a víz alatt - szórakoztató játékok kicsiknek és nagyoknak.
A Tájvízházban várják az érdeklődőket június 25-én, szombaton 18 és 24 óra között a Múzeumok Éjszakáján, Gyulán, Városház u. 25. szám alatt.
Kép1: A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság múzeuma, a Tájvízház épülete, a Városház utcában. Kép forrása: KÖVIZIG közösségi oldala
Kép2: A Múzeumok Éjszakájának szombat éjszakai programja. Meghívó forrása: KÖVIZIG
![]() | ![]() |
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.