Címlap
A férfi 2021 júliusa és 2025 szeptembere között, szántóföldön és fóliasátorban, külföldi és belföldi forrásokból beszerzett, legalább 1000 darab kendermagot ültetett el és gondozott, megtévesztett munkavállalói segítségével. A kifejlett növényeket leszüretelték, kiszárították, majd értékesítésre 20, 50 és 250 gramm tömegű csomagokba fóliázták.
A férfi ingatlanán, elfogásakor, 21 tő kannabisz növényt és 160 kilogramm, THC-tartalmú zöld növényi anyagot foglaltak le, amelyek összesített hatóanyag-tartalma a különösen jelentős mennyiség alsó határát közel 126 százalékkal haladta meg. A férfi nyomozás során felderített 7 vásárlója között volt két olyan személy, akik ötször, alkalmanként 500 gramm marihuánát vettek, és mindösszesen 5 millió forintot fizettek az illegális anyagért. A férfi a kábítószer értékesítéséből közel 5,5 millió forintot keresett.
A Békés Vármegyei Főügyészség a férfival szemben, jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat. A bűncselekmény 5-től 20 évig, de életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető. A főügyészség vádiratában, fegyházban végrehajtandó szabadságvesztés büntetés, közügyektől eltiltás kiszabását, a bűncselekményből származó 5,5 millió forint és a kábítószer-kereskedelem ideje alatt szerzett nagy értékű személygépkocsi, az ingatlanok vagyonelkobzását indítványozta a törvényszéknek. (Forrás: Békés Vármegyei Főügyészség)
Kép1: Fóliasátorban termesztett indiai kendert egy férfi egy békéscsabai tanyán. A gyanú szerint, kábítószert tartalmazó növények leszüretelt részei zsákszámra álltak ott, amikor a rendőrök megérkeztek, és a férfit őrizetbe vették. Kép: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Kép2: Nyolc zsák, összesen 174 kilogramm szárított növényt foglaltak le a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztályának munkatársai 2025. szeptember 15-én, a békéscsabai férfitól. Kép forrása: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Kép3: Az anyagból másokhoz is került, ezért kábítószer-kereskedelem bűntette miatt őrizetbe vették a férfit. Kép: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság
