2026. július 27., hétfő,  Olga és Liliána
 
 
 
 

Címlap

[S a többi...]
2026. július 27., hétfő
Egyre feljebb kúszik a hőmérséklet
Újabb hőhullám várható a héten - Emelkedik a nappali hőmérséklet – Derült, száraz, meleg idő – Melegedő hajnalok
Szerző: MTI - Vitalap.hu
Újabb hőhullám várható a héten. A hét elején, még 30 Celsius-fok körül alakul a csúcshőmérséklet, de a hét második felétől a derült, száraz időben már 33-38 fok között alakul a hőmérséklet, napközben. A hajnalok is egyre kevésbé hoznak felfrissülést - a HungaroMet Zrt. előrejelzését vasárnap juttatta el az MTI-hez.

A héten, egyre feljebb kúszik a hőmérséklet. Kép: Pixabay

 

Hétfőn, a nap első felében, még lehetnek felhősebb időszakok, ezután, napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. Délelőtt, még a Dunától keletre, majd egyre inkább északkeleten lehet számítani kevés helyen kisebb esőre, záporra és zivatarra. Az északnyugati szelet sokfelé kísérhetik erős széllökések, a záporok. A zivatarok környezetében, viharossá is fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 33 fok között várható.

 

Kedden, gomolyfelhős, napos időre lehet számítani, egy-egy zápor alakulhat ki keleten. Az északnyugati szél többnyire mérsékelt marad. Hajnalban, 10-19, délután, 25-32 fok valószínű.

 

Szerdán, derült időre van kilátás csapadék nélkül, a légmozgás többnyire mérsékelt lesz. A hőmérséklet hajnalban, 10 és 19, délután, 28 és 34 fok között valószínű.

 

Csütörtökön, túlnyomóan derült, csapadékmentes idő várható, a légmozgás többnyire mérsékelt lesz. A hajnali 12-21 fokról délutánra, 30 és 36 fok közé melegszik fel a levegő.

 

Pénteken, nagyrészt derült, száraz idő várható, a délies szél többnyire mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban, 14-22, délután, 33 és 38 fok között alakul.

 

Szombaton, derült, csapadékmentes idő várható. A délies szél többnyire mérsékelt marad. A minimum 15 és 23, a maximum 33 és 38 fok között várható.

 

Vasárnap, túlnyomóan derült, csapadékmentes idő várható, a délies szél többnyire mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban, 17 és 24, délután 34, 39 fok között alakul. (Forrás: MTI)

 

Kép: A héten, egyre feljebb kúszik a hőmérséklet. Kép: Pixabay

 



<
+
>
Kérjük, hogy a nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!


A hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak engedélyezett.
A regisztrációhoz kattintson ide!
A bejelentkezéshez kattintson ide!

Cikkel kapcsolatos hozzászólások, észrevételek:

Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.