2026. július 24., péntek,  Kinga és Kincső
 
 
 
 

Címlap

[Közéleti tények]
2026. július 24., péntek
Szeptembertől áfamentesek lesznek
Szeptember 1-jétől, áfamentessé teszi a kormány a vényköteles gyógyszereket
Szerző: MTI - Vitalap.hu
Döntött a kormány arról, hogy áfamentessé teszi a vényköteles gyógyszereket - közölte Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán. A vényköteles gyógyszerek áfamentessége különösen azoknak jelent segítséget, akik betegségük miatt rendszeresen, többféle vagy drágább gyógyszert kénytelenek kiváltani. Minél több gyógyszert kell valakinek megvásárolni, annál többet számíthat neki az áfacsökkentés - közölte.

 Magyarországon, a vényköteles gyógyszerek eddig a kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs alá tartoztak, szeptembertől, áfamentesek lesznek. A kép illusztráció. Kép: VistaCreate

 

Magyarországon, a vényköteles gyógyszerek eddig a kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs alá tartoztak - függetlenül attól, hogy a készítmény társadalombiztosítási támogatásban részesül-e -, szemben a 27 százalékos általános áfakulccsal.

 

Kármán András pénzügyminiszter Facebook-bejegyzésében közölte, az intézkedésnek visszafogott hatása lesz költségvetésre, miközben jelentős társadalmi hatással jár. Számításaik szerint, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése 2 milliárd forinttal csökkenti az idei bevételeket. (Forrás: MTI)

 

Kép: Magyarországon, a vényköteles gyógyszerek eddig a kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs alá tartoztak, szeptembertől, áfamentesek lesznek. A kép illusztráció. Kép: VistaCreate

 



<
+
>
Kérjük, hogy a nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!


A hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak engedélyezett.
A regisztrációhoz kattintson ide!
A bejelentkezéshez kattintson ide!

Cikkel kapcsolatos hozzászólások, észrevételek:

Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.