Címlap
Megszervezik a hagyományos, 10. Körösvölgyi halászlé- és halkészítő versenyt, amelyen a tiszai-, a dunai- és más hallé, a halas ételek mellett, új kategóriát, a haltálak kategóriáját is bevezetik. Kapcsolódó programként, látvány haltelepítést, a gyerekeknek horgászbemutatót is szerveznek.
Boros Ferenc, a Békés Vármegyei Vadász Szövetség titkára elmondta, a vadásznap hagyományosan, az éves seregszemlés kitüntetések átadásával, az ifjú- és új vadászok avatásával kezdődik. Ők is szerveznek főzőversenyt, vadpörköltet és más vadételeket lehet készíteni. Lövészversenyt is rendeznek. A két szervezet közösen készít természetfotókból összeállított kiállítást is, amelyen Molnár Péter és Szigeti Edit képei láthatók. A vadászok solymászbemutatóval és agárfuttatással is készülnek, olyan kutyás feladatokat is bemutatnak, amelyek a mezei és a vízi munkákhoz fűződnek. Szeretnének a kisebbek felé is jobban nyitni, ezért meghívták Gombos Zoltánt, a fiatalok körében igen népszerű Vadkaland podcast készítőjét közönségtalálkozóra. Lesz vadászati múzeumi foglalkoztató sátor, vetélkedő és a szituációs lézeres lövészetet is ki lehet próbálni.
Bak Ádám, a helyszínt biztosító Békés Turisztikai és Szolgáltató Kft. ügyvezetője elmondta, az estét hagyományosan, zenés-táncos mulatsággal zárják a vízpart melletti sátorban.
Kálmán Tibor, Békés polgármestere elmondta, hogy harmadszor is Dánfokra esett a szervezők választása. A két szakmai szervezetet Békés vármegye turisztikája és a környezettudatosság terén jelentős képviselőknek nevezte. (Forrás: MTI)
Kép1: Június 13-án, szombaton, holnap, Békés-Dánfokon rendezik meg a VII. Békés Vármegyei Vadász- és Horgásznapot. Kép: YouTube
Kép2: A VII. Békés Vármegyei Vadász- és Horgásznap programjainak plakátja. Kép forrása: visitbekescsaba.com
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.


