2026. május 29., péntek,  Magdolna
 
 
 
 

Címlap

[közéleti tények]
2026. május 29., péntek
Meggyulladt a fasori nyárfaszösz
Magyarbánhegyesnél, a gabonatáblába is befújta a szél a nyárfaszöszt - Meghalt a Mezőberénynél elütött ember a vonatbalesetben
Szerző: Vitalap.hu
Embert gázolt személyvonat május 28-án, csütörtökön, reggel, Békés vármegyében, Mezőberény közelében. A szerelvény Murony irányából érkezett. A békéscsabai, hivatásos tűzoltók a helyszínen a mentési munkálatokat segítették, és közreműködtek a terület biztosításában. A baleset következtében, egy ember életét vesztette. A vasúti forgalom a helyszínelés és a műszaki mentés idejére korlátozás mellett haladt.

Kép: Nyárfaszösz gyulladt ki csütörtökön, délelőtt, Magyarbánhegyes külterületén. Kép forrása: Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)    

 

Nyárfaszösz gyulladt ki csütörtökön, délelőtt, Magyarbánhegyes külterületén. A tűz mintegy ötszáz méter hosszan terjedt a nyárfasor alatt, a szél a pelyheket a közeli gabonatáblába is befújta. A lábon álló növényzetet veszélyeztető tüzet a mezőkovácsházi, hivatásos tűzoltók két vízsugárral, és kéziszerszámokkal oltották el. (Forrás: Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)

 

Kép: Nyárfaszösz gyulladt ki csütörtökön, délelőtt, Magyarbánhegyes külterületén. Kép forrása: Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

 



<
+
>
Kérjük, hogy a nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!