2026. február 13., péntek,  Ella és Linda
 
 
 
 

Címlap

[S a többi...]
2026. február 13., péntek
Derűre ború jön a hétvégén
Vasárnapra, hidegbetörés miatt, jó 10 fokkal visszaesik a hőmérséklet
Szerző: MTI - Vitalap.hu
Vasárnapra, hidegbetörés miatt, bő 10 Celsius-fokkal visszaesik a hőmérséklet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán, pénteken, ma. Jelenleg még az Ibériai-félsziget fölött örvénylik a ciklon, amely a következő két napban, délkelet, kelet felé mozog, közben egyre inkább mélyül. A légörvény csapadékzónája szombaton, estétől érkezik meg a Kárpát-medence fölé, ekkor még esőre, záporra kell készülni.

Vasárnap, kora hajnaltól, előbb az Északnyugat-Dunántúlon, majd hamarosan másutt is havas eső, majd hó hullhat, legkésőbb az Alföld délkeleti részein. A kép illusztráció. Kép forrása: Facebook

 

A ciklon hátoldalán azonban megindul a Kárpát-medence felé az a hideg légtömeg, amely szombaton, napközben még az Alpoktól, Kárpátoktól északra lesz. Szombaton, késő estétől, északira fordul az áramlás. Vasárnap, egyre nagyobb területen megerősödik, viharossá fokozódik az északi szél, amellyel hideg, bő 10 fokkal hidegebb légtömeg érkezik.

 

Vasárnap, kora hajnaltól, előbb az Északnyugat-Dunántúlon, majd hamarosan másutt is havas eső, majd hó hullhat, legkésőbb az Alföld délkeleti részein. A csapadék zöme várhatóan eső lesz, a halmazállapot-váltás után, gyorsan szűnni is kezd a csapadék, így főleg a hegyvidéki tájakon alakulhat ki vékony hóréteg, síkvidéken erre kisebb az esély. A legtovább a Tisza mentén lehetnek hózáporok.

 

Szombaton, még tavasziasan enyhe időre kell készülni, a hőmérséklet csúcsértéke 10 és 15 fok között alakul, csak Borsod északi részein lehet kissé hűvösebb. Szombaton, késő estétől azonban egyre hidegebb lesz, a vasárnapi csúcsérték várhatóan reggel állhat be, ugyanis vasárnap, napközben, tovább csökken a hőmérséklet.

 

Vasárnap, nyugat felől csökken a felhőzet, délután a Dunántúlon már ki is derül az ég. Az északi, északnyugati szelet a Dunántúl zömén és az északkeleti megyékben viharos széllökések kísérik, a legerősebb széllökések a szélre érzékeny helyeken elérhetik az óránkénti 80-90 kilométerest is. (Forrás: MTI)

 

Kép: Vasárnap, kora hajnaltól, előbb az Északnyugat-Dunántúlon, majd hamarosan másutt is havas eső, majd hó hullhat, legkésőbb az Alföld délkeleti részein. A kép illusztráció. Kép forrása: Facebook

 



<
+
>
Kérjük, hogy a nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!


A hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak engedélyezett.
A regisztrációhoz kattintson ide!
A bejelentkezéshez kattintson ide!

Cikkel kapcsolatos hozzászólások, észrevételek:

Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.