Címlap
A gyulai nő huzamosabb időn keresztül – egyes esetekben több, mint 20 éven át – látta el három gyulai társasház közös képviselői tisztségét. A feladatkörének ellátása során, a társasházak bankszámlái felett, teljes rendelkezési joga volt. A társasházak érdekében, a számlákról önállóan utalásokat végezhetett, készpénzt vehetett fel. A nő azonban a folyószámlákon lévő, rábízott társasházi vagyonból – hogy ezzel tegyen szert rendszeres jövedelemre –, több éven keresztül, különböző összegeket tulajdonított el. Részben úgy, hogy a társasház bankszámlájáról rendszeresen utalt át különböző pénzösszegeket a saját bankszámlájára, részben úgy, hogy a társasház bankszámlájáról, bankkártya segítségével vett fel készpénzt a saját céljaira. Így a három társasháznak egyenként, 21 millió forint, 14 millió forint és 3 millió forint kárt okozott.
Ezen felül, azzal is vagyoni hátrányt okozott az egyik társasháznak, hogy a házra három különböző biztosítást is kötött. A társasház első épületbiztosítási szerződését az egyik biztosítótársasággal 2001-ben kötötte meg, majd e biztosítási jogviszony fennállása alatt, 2012-ben és 2020-ban további két biztosítótársasággal is biztosítási szerződést kötött, teljesen indokolatlanul. Vagyonbiztosítás esetén, a kár bekövetkezésekor, a biztosítók a kártérítés összegét megosztják egymás között, a biztosított nem részesülhet többszörös kártérítésben ugyanazon káresemény alapján. Így ugyanazon kockázati elemekre, több biztosítást kötni észszerűtlen döntés volt és indokolatlan költséget jelentett a társasháznak. Ezzel a nő további 2 millió 400 ezer forint vagyoni hátrányt okozott a társasháznak. (Forrás: Békés Vármegyei Főügyészség)
Kép: A gyulai nőnek három gyulai társasház közös képviselőjeként, a társasházak bankszámlái felett, teljes rendelkezési joga volt. A kép illusztráció. Kép: DepositPhotos

