Címlap
Sajnos, négy esetben megint nem így történt. Egy dobozi nőtől úgy csaltak ki 863 ezer forintot, hogy felhívta egy magát banki alkalmazottnak kiadó idegen. Elhitette vele, hogy gyanús pénzfelvételi kísérletet észleltek a számláján, ezért utalja el a rajta lévő összeget az általa megadott számlaszámra. A nő ezt meg is tette.
Egy békéscsabai férfi applikációt töltött le ismeretlen, szintén ál banki ügyintéző kérésére, és a számlájáról elutaltak közel 8 millió forintot.
Egy gyulai nőtől telefonon kérték a bankkártyája PIN-kódját, amit megadott, és négy részletben több, mint 200 ezer forintot vettek le a számlájáról.
Egy orosházi nőnek szintén azt mondta az ismeretlen telefonáló, hogy gyanús pénzmozgást láttak a számláján, ezért adategyeztetésre van szükség. Miután minden adatát megmondta, 9 alkalommal, összesen, több, mint 300 ezer forintot vettek le a számlájáról.
A rendőrség ismét kéri, ne adják meg a banki adataikat ismeretlen telefonálóknak. Ne telepítsenek idegenek kérésére alkalmazásokat a telefonjukra. Ne utaljanak át pénzt idegen számlákra. (Forrás: Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság)
A különböző online csalási formákról a kiberpajzs.hu oldalon található részletes tájékoztató. https://www.kiberpajzs.hu/csalastipusok
A hamis banki hívások bűnmegelőzési tanácsai itt: https://www.kiberpajzs.hu/csalastipusok/telefonos/vishing/
Kép: Négy eset, több, mint 9 millió forint Békés vármegyeiek, dobozi, békéscsabai, gyulai, orosházi becsapott kára. A kép illusztráció. Kép: Pexels
![]() | ![]() |