Címlap
Csütörtökön, éjfélig, elsőfokú figyelmeztetés van érvényben zivatar kialakulásának veszélye miatt, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém, Zala vármegyék területén. Emellett elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, óránkénti 70 kilométeres sebességet meghaladó széllökések veszélye miatt, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyék területén.
A HungaroMet előrejelzése szerint, csütörtökön az érkező markáns hidegfront hatására, a déli óráktól főleg délen, és keleten, zivatarok kialakulására lehet számítani. Kiemelten, délen, heves zivatarok is előfordulhatnak. A cellákat elsősorban viharos, akár óránkénti 90 kilométeresnél is erősebb kifutószél kísérheti az intenzív csapadék és esetleg jégeső mellett. Estére, a front mögött stabilizálódik a légkör és gyorsan múlik a zivatartevékenység.
A front mentén, viharos széllökésekre kell számítani. Csütörtökön, a déli, délutáni órákban, a hidegfront mentén, többfelé kísérhetik az északiasra forduló szelet átmenetileg viharos lökések, de különösen az északkeleti országrészben ennél erősebb, óránkénti 70 kilométerest meghaladó lökések is valószínűk. A front mögött a késő délutáni, esti órákra veszít erejéből a légmozgás. (Forrás: MTI)
Kép: Csütörtökön, éjfélig, elsőfokú figyelmeztetés van érvényben zivatar kialakulásának veszélye miatt, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém, Zala vármegyék területén. Kép forrása: HungaroMet Zrt.
![]() | ![]() |
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.