2026. március 17., kedd,  Gertrúd és Patrik
 
 
 
 

Címlap

[S a többi...]
2025. augusztus 16., szombat
Ma tombol a hőség Békésben is
Piros figyelmeztetést adtak ki hét vármegyére, szombatra – Késő délutánra, zivatar veszélye miatt, elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a Dunántúlra
Szerző: MTI - Vitalap.hu
A legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki szombatra, a HungaroMet Zrt. az ország középső és déli vármegyéire, ahol a napi középhőmérséklet meghaladhatja a 29 Celsius-fokot. A meteorológiai szolgálat az MTI-hez, pénteken eljuttatott veszélyjelzésében, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Pest és Tolna vármegyére a legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki a magas középhőmérséklet miatt, szombatra.

A legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki szombatra, a HungaroMet Zrt. az ország középső és déli vármegyéire, ahol a napi középhőmérséklet meghaladhatja a 29 Celsius-fokot. Kép: RCL

 

Másodfokú (narancs) figyelmeztetést adtak ki Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala vármegyére. Itt, az előrejelzés szerint, 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet szombaton.

 

Elsőfokú (sárga) figyelmeztetés van érvényben szombaton, éjfélig, a magas középhőmérséklet miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. Itt, a napi középhőmérséklet 25 fok felett alakulhat.

 

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint, szombaton, a késő délutáni, esti óráktól, főként a Dunántúlon nő a zivatar valószínűsége. Az erősebb cellákat viharos, óránkénti 60-70 kilométeres széllökések, jégeső és intenzív csapadék kísérheti.

 

Zivatar veszélye miatt, Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala vármegyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Az elsődleges veszélyforrást a villámlás jelenti, esetenként szélerősödés, jégeső is előfordulhat. (Forrás: MTI)

 

 

Kép: A legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki szombatra, a HungaroMet Zrt. az ország középső és déli vármegyéire, ahol a napi középhőmérséklet meghaladhatja a 29 Celsius-fokot. Kép: RCL

 



<
+
>
Kérjük, hogy a nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!


A hozzászólás csak regisztrált felhasználóknak engedélyezett.
A regisztrációhoz kattintson ide!
A bejelentkezéshez kattintson ide!

Cikkel kapcsolatos hozzászólások, észrevételek:

Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.