Címlap
Számos gyulai zenésznek, együttesnek és más művészeti ágban alkotó művészeknek biztosítottunk lehetőséget szegedi fellépésekre. Bimbó Lajossal és Varga Zoltánnal elkészítettük és bemutattuk a 48-as Club történetét feldolgozó dokumentumfilmet. Folyamatos - kölcsönös segítségnyújtáson alapuló - munkakapcsolatot és információcserét alakítottunk ki a város tehetséges alkotóival.
Együttműködtünk videoklip-készítésekben, kiállítások megszervezésében és Facebook-oldalunk, kiterjedt kapcsolatrendszerünk segítségével folyamatosan a hazai koncertélet fősodrában igyekeztünk tartani a várost, a városban alkotó zenészeket, zenekarokat.
Szeretnénk méltó módon elbúcsúzni azoktól a zenészektől, művészektől, akikkel együtt dolgozhattunk az elmúlt években és attól a közönségtől, akik a legnehezebb időkben is mellettünk voltak. Akikért érdemes volt végigcsinálni az egészet. Június 11-én és 12-én, kétnapos, ,,mini fesztivál" keretében köszönünk el – összegezte Kiss János.
Az esemény linkje:
https://www.facebook.com/events/3092447267638882
--------------------------------------------------
A rendszerváltás után, két erkeles diák, Kiss János és Ökrös Gergely megmentette Gyulának az EDÜ-t, az Erkel Diákünnepeket, a tiszántúli diákság nagy, kulturális fesztiválját, támogatók gyűjtésével a megrendezéshez. Sajnálatos, hogy a város mostani, egyedi, kulturális színfoltját nem tudja Gyula megmenteni a fiatalok és az idősebb nemzedékek javára.
Kép1: Búcsú a gyulai Vigadóban, június 11-én és 12-én. A Vigadó épülete. A kép forrása: Wikipédia
Kép2: A kétnapos, mini fesztivál programja. Kép forrása: Kultúr Cafe 48
Kép3: Két évvel ezelőtti – 2020. február 21-i – koncert képe a gyulai Vigadóból. Kép forrása: Kultúr Cafe 48
![]() | ![]() |
Még nincs egy hozzászólás, észrevétel sem a cikkel kapcsolatosan.